Instruktorzy Aktualności Ważne Informacje Nasz Facebook

P S I E  S P O R T Y - wspólna zabawa z psem

POSŁUSZEŃSTWO I OBRONA SPORTOWA

Obejmuje liczne konkurencje, najpopularniejsze to turnieje posłuszeństwa (wg regulaminów PT, PTT, MPPT), obedience (klasy 0, 1, 2 oraz międzynarodowa) a także zawody psów obronnych (wg regulaminu IPO I, II, III). Zawodnicy "GOSTARu" od kilku lat odnoszą sukcesy na tym polu.

 

FLYBALL i FRISBEE

Flyball pojawił się stosunkowo niedawno (na GOSTARze gości od 2000 roku). Zadaniem psa jest pokonanie toru z przeszkodami, zdobycie piłeczki i powrót po torze do przewodnika w jak najkrótszym czasie. Nasze największe osiągnięcie do tej pory to zdobycie tytułu Mistrza Polski Flyball 2000 przez naszą koleżankę Beatę z dobermanką MARGO Rekinicha wraz z drużyną borderów.

Frisbee polega na łapaniu przez psa "latających talerzyków" które wyrzuca przewodnik. Ta widowiskowa dyscyplina rozgrywana jest na dwa sposoby: long/ mini distance lub freestyle.

AGILITY

Agility jest powszechnie znanym sportem, wymagającym doskonałego zgrania i porozumienia między psem oraz przewodnikiem. Polega na pokonywaniu przez psa toru przeszkód w jak najkrótszym czasie i jak najdokładniej z zaznaczeniem tzw. stref. Dzięki zaangażowaniu pasjonatów tej dyscypliny skupionych przy GOSTARze ruszył pierwszy na Śląsku KURS AGILITY!

Zapraszamy na zajęcia wszystkich, którzy mają ochotę bawić się z psem i równocześnie przygotowywać go do zawodów.

Saturday the 25th. projekt i realizacja imol.eu - Templates Joomla